Yeşilay Haftası başlıyor!

Yeşilay Haftası’nda Türkiye “İyi ki Yeşilay var” diyor

 Bu yıl “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 96. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı haftada, yüzbinlerce gönüllü harekete geçecek ve Türkiye’nin dört bir yanında yapılan etkinliklerde çocuk, genç, yaşlı demeden herkes hem bilgilenecek hem de doyasıya eğlenecek.

 

Yeşilay bir asra yakın zamandır bağımlılıklarla mücadele ediyor. Bu yıl da Yeşilay Haftası, kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftasını vesile kılarak halkın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini artırmayı hedeflediklerini söyleyen Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk; “Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’na, “Yeşilay Dayanışma Haftası” diyerek, yüzbinlerce gönüllümüzle bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” açıklamasında bulundu. Bu yıl Yeşilay’ın 96. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağını belirten Prof. Öztürk; koruyucu, önleyici ve rehabilite edici çalışmalarla toplumun tüm kesimine ulaştıklarını, Yeşilay Haftası münasebetiyle zararlı alışkanlıklara ve bunların yayılmasına engel olmak için hep birlikte el ele vererek, halka bağımlılıklarla mücadele çağrısında bulundu.

 

Yeşilay meydanlarda!

Yeşilay Dayanışma Haftası kapsamında başta İstanbul Şişli Cevahir AVM önünde kurulacak olan Yeşilay Festival Alanı olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki meydanlarda Yeşilay, çocuk şenlikleriyle, bağımlılık eğitimleriyle, oyunlarla, fotoğraf ve karikatür atölye çalışmaları ve sergileriyle ziyaretçileri 7 gün boyunca hem eğlendiriyor hem de bağımlıklara karşı bilgilendiriyor.

Tarih: 1-7 Mart 2016

Yer: Şişli cevahir AVM Önü

Yeşil Sahne Söyleşileri başlıyor!

Şişli Cevahir AVM önündeki Yeşilay Festival Alanında Hakan Hatipoğlu, Cem Arslan, Ceyhun Yılmaz, Kalust Şalcıoğlu, Ertem Şener, Cem Öğretir, Münir Arıkan ve Halit Yerebakan Yeşil Sahne Söyleşileri kapsamında 7 gün boyunca ziyaretçilerle buluşacak.

Cem Aslan: 1 Mart Salı – 14.00

Ertem Şener: 2 Mart Çarşamba – 14.00

Münir Arıkan: 2 Mart Çarşamba – 15.00

Ceyhun Yılmaz: 2 Mart Çarşamba – 16.30

Cem Öğretir: 3 Mart Perşembe – 14.00

Halit Yerebakan: 3 Mart Perşembe – 17.00

Hakan Hatipoğlu: 5 Mart Cumartesi – 16:00

Kalust Şalcıoğlu: 6 Mart Pazar – 16:00

Yer: Şişli Cevahir AVM Önü

Çocuklar “Yeşilin Her Tonu”nda buluşuyor

Şişli Cevahir AVM önündeki Yeşilay Festival Alanında, çocuklar masal kahramanları eşliğinde kum boyama, yüz boyama, sokak oyunları aktiviteleriyle doyasıya eğlenecek. Burcu Günay, Ceren Benderlioğlu ve Açelya Akkoyun da bu şenliğe çocuklarıyla birlikte eşlik edecek.

Tarih: 5 Mart Cumartesi / 14.00

Yer: Şişli cevahir AVM Önü

Yeşilay 96 yaşında!

Şişli Cevahir AVM önündeki Yeşilay Festival Alanında Yeşilay, etkinlik ziyaretçileriyle birlikte Yeşilay’ın kuruluş yıldönümünü dev bir pasta keserek kutlayacak.

Tarih: 5 Mart Cumartesi / 15.00

Yer: Şişli Cevahir AVM Önü

En Yeşilaycılar ödüllendiriliyor

Yeşilay “Bağımlılıklardan uzak, sağlıklı yaşamı” misyon edinen ve bu mücadeleye söz ve eylemleriyle bu mücadeleye destek veren kişi, kurum ve kuruluşları Zümrüdüanka Ödülü ile ödüllendiriyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ödül töreni Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Cumhurbaşkanının katılımlarıyla gerçekleşiyor. Bu özel gecede kültür sanat dünyasından spora, akademiden siyasete, medyadan sosyal sorumluluk projeleri alanına kadar toplam 8 dalda seçilen kişi ve kurumlara “En Yeşilaycı” unvanıyla ödülleri takdim edilecek.

 

Tarih: 4 Mart 2016 / 18.30

Yer: CRR Konser Salonu

Pedallar Yeşilay dayanışması için dönüyor

Yeşilay Dayanışma Haftası’nda binlerce bisikletli bağımsız bir yaşam için pedal çeviriyor. İstanbul başta olmak üzere Bursa, Hatay, Kayseri, Sakarya, Ankara ve Eskişehir eş zamanlı yapılacak olan bisiklet turunun İstanbul’daki adresi Tarihi Yarımada olacak. Sepetçiler Kasrı’nda start alacak olan tur sonunda çekilişle 3 kişiye bisiklet hediye edilecek. İstanbul turuna milli rallici Burcu Çetinkaya, copilotu, milli kayakçı Çiçek Güney ve ünlü ankorman Serdar Cebe eşlik edecek.

 İstanbul Buluşma Yeri: Sepetçiler Kasrı/Sirkeci

Kahvaltı Saati: 10.00

Hareket Saati: 11.00

Diğer iller:

Bursa: Kent Meydanı / 11.00

Kayseri: Forum Kayseri Önü / 11.00

Sakarya: Kentpark Divan Kafe / 11.00

Hatay: Büyükşehir Belediyesi Köprübaşı / 11.00

Eskişehir: ESPARK Önü / 11.00

 

Yeşilay Dayanışma Haftası’nda Şişli Cevahir AVM Önündeki Yeşilay Festival Alanında karikatür, resim atölyeleri yapılacak, ritim grubu alan ziyaretçilerini müzikleriyle coşturacak, ülke genelinde 3D Video Mapping’le teknoloji ve sigara bağımlılığının zararları 3 boyutlu anlatılacak, 1-7 Mart tarihleri arasında oynanan futbol maçlarına Yeşilay mesajlarıyla çıkılacak, sağlık yürüyüşleri yapılacak; tüm Türkiye el ele vererek “İyi ki Yeşilay var” diyecek.

 

Paylaş:
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.