Gençler Duyun Sesimizi

Her Şeyden Önce; Ulusumuza, İlkelerimize, Ailemize bağlı olalım ama BAĞIMLI olmayalım…

Her Şeyden Önce; Ulusumuza, İlkelerimize, Ailemize bağlı olalım ama BAĞIMLI olmayalım…

Sigarayı, Alkolü ve her türlü maddeyi denemeyin… Bırakırım,  iradem var, bana bir şey olmaz demeyin…olacaktır… daha önceki gençler     gibi sizlere de BİR ŞEYLER  olacaktır.

Varlığınızı sürdürün ,  yokluğunuzu yaşamayın ve ailenize yaşatmayın…

Sigara ,alkol ve her türlü madde- uyuşturucu, uçucu, uyarıcı ve anlık mutluluk vereceğine inandığınız her türlü MADDE- bir gün gelecek size kendini bıraktıracak fakat o gün; ÇOK GEÇ KALINMIŞ  olacak…

SEVGİLİ GENÇLER

  • Anne ve babalarımız, bizi var eden değerli varlıklarımız…Onları her zaman sevelim, saygı duyalım.  Aralarında sorunlar olabilir. Birlikte yaşamaları zor olabilir. Bütün bunlar elbette bizi üzecektir. Her şeyden önce;  özgür ve akıllı bireyler olduğumuzu unutmayalım. Bu durumlarda yanlış kararlar almayalım. Maddeye tutunmayalım.
  • Annemiz, babamız eğitimli olmasa bile, onlar yanlış yapsalar bile; biz eğitim alan gençler olarak  benzer yanlışları yapmaktan kaçınalım. Aşırı Sigara- alkol kullanıyorlarsa,  sosyal kullanıcı değillerse, onlar, çağdaş bir birey olarak  uyaralım.Çünkü onları seviyoruz, uzun ve sağlıklı yaşamalarını isteme hakkımız var.
  • İnsanları sevelim, arkadaşlarımızı, dostlarımızı sevelim ama kişiliğimizden, ilkelerimizden ödün vermeyelim.
  • Köleler;  güçlülere tutsak olmuş,  zavallı insanlardır.  Güçlüyüm  demesini bilelim. Sigara, alkol, maddelerin tutsağı  olmayalım.
  • Kendimizin hekimi, kendimiz  olmalıyız. Bize bu yakışır. İlaç/ madde  yerine irademizi kullanalım…
  • Biz özgür bireyleriz. Öz güvenimizi asla  yitirmeyelim. Biteriz.
  • Her istenileni yapmayalım. Özveri bataklığında boğulmayalım. Kendimizi daha çok sevelim ve kendimize saygı duyalım. Kararlarımızı kendimiz verelim. Unutmayalım Özgüven özgürlüktür.
  • Aklımız, Ruhumuz Bedenimiz bizim olsun.  Davranışlarımızı her zaman  kontrol altında kendimiz tutmalıyız. Unutmayalım bir anlık yanlış yaşamımızdaki ışığı söndürür. Karanlık yokluktur.
  • Bizi bizden iyi kimse tanıyamaz. Ailelerimiz bile..Doğru yaşam ile ilgili; ilk ve de son karar her zaman  bizim olmalı…
  • Varlığımızı sürdürmezsek yokluğumuzu yaşarız. Ayaklarımızın üstünde güçlü bir biçimde durmayı  başaramazsak uçuruma yuvarlanırız.  Sigara, alkol ve maddelerden uzak duralım. Denemeyi bile düşünmeyelim.

 

Sevgili Gençler; Deneyimlerimizin ışığında,  sizlerle, bildiğinize inandığımız  bilgileri paylaşmak istedik,bir kez daha. Size güveniyoruz. Ülkemizin hatta dünyanın geleceği,, sizlerin güçlü avuçlarınızda.

 

Her konuda olduğu gibi bu konuda da;

KARARI SİZLERE BIRAKIYORUZ…

Paylaş:
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.