Onlar asla alkol kullanmıyor

Kimi ünlüler eski bağımlılıkları nedeniyle kimisi de kişisel tercihlerinden ötürü ağızlarına içki koymuyor…

Hazırlayan: Emrah ERDOĞANGAZETEPORT / MAGAZİN Kimi ünlüler eski bağımlılıkları nedeniyle kimisi de kişisel tercihlerinden ötürü ağızlarına içki koymuyor. ‘Hangover – Felekten Bir Gece’ filminin ünlü aktörü Bradley Cooper, GQ dergisine verdiği röportajda içkiyi bıraktığını açıkladı. Cooper, “Eğer içkiyi bırakmasaydım hayatımı ele geçirecekti. Kendimi olduğum gibi kabul ettim. Kendinizden suni yollarla ne kadar uzaklaşmaya çalışırsanız mutlu olmanız o kadar zorlaşıyor. Hayatımı tüm potansiyelimi değerlendirerek yaşamak istedim” dedi. İçkiyle arası olmayan tek ünlü Bradley Cooper değil. ABD basınından Huffington Post içki içmeyen ünlüleri derledi.

Bradley Cooper artık uyuşturucu ve içki kullanmadığını söylüyor.
Jennifer Hudson hayatında hiç içki ve uyuşturucu kullanmadığı için eroin bağımlısı rolünü canlandırmakta zorlandığını söylüyor.
Joe Manganiello 20`li yaşlarında alkolle mücadele ettiğini, bunun kariyerini etkilediğini ve tek çözümün içten geldiğini söylüyor.
Blake Lively “Hiç içki içmedim ve uyuşturucu kullanmadım. Gerçekten bunları hiçbir zaman istemedim” dedi.
Russell Brand içki ve uyuşturucuyu bırakmasının 10. yılını kutluyor. Brand, Twitter`daki hesabında  “Bugün içki ve uyuşturucuyu bırakmamın 10. yıl dönümü. Herkes bırakabilir. Birgün ile başlıyor” dedi.
* ‘Nurse Jackie’ dizisinde bağımlı bir hemşireyi canlandıran Eddie Falco içki ve uyuşturucuyu bırakmasının 21. yılını kutluyor.
Kim Kardashian hiç içki içmediğini ancak kız kardeşlerinin içtiğini ve sarhoş olduklarında onlara yardım ettiğini söylüyor.
* Oyuncu Cristina Ricci “Ergenlik yıllarımda ve 20`li yaşlarımın başında içki problemim vardı. Ancak bırakma kararı aldım ve hayatımı toparladım’ diyor.
* ‘Friends’ dizisinin ünlü oyuncusu Matthew Perry, 90`lı yıllarda Vicodin bağımlılığı ile savaştı. Perry bugün, “Biri kapıdan girse ve içkiyi bırakamıyorum bana yardım edin dese ona evet diyebilirim. Hayatta en gurur duyduğum şey bu” diyor.
* ‘Sex and The City`nin oyuncularından Kristin Davis 22 yaşından beri içki içmiyor. Bazen partilerde bir bardak kırmızı şarap gördüğünde aklının çelindiğini söyleyen oyuncu sonra kendine bu riske değmeyeceğini hatırlatıyormuş.
* Birkaç yıl önce içki ve uyuşturucuyu bırakan Eminem, “7 yıldır ayık kafa ile bir şarkı kaydetmedim. Ayık kafa ile bir şeyler üretebileceğimi anlamam epey vakit aldı. En son ayık kafa ile ne zaman bir video çektiğimi bile hatırlamıyorum’ diyor.
Jennifer Lopez içkinin cildi bozduğunu söylüyor ve sadece kutlamalarda kadeh kaldırdığında bir yudum içtiğini söylüyor.
* Aktör Ewan McGregor uzun bir süre içki bağımlılığının fark edilmediğini ve hala içkiyi özlediğini söylüyor.
* ‘Sex And The City’ dizisinin bir diğer oyuncusu Kim Catrall içki ya da uyuşturucu kullanmadığını, tek bağımlılığının kıyafetler olduğunu söylüyor.
* 7 yıldır ayık olduğunu söyleyen aktör Colin Farrell içkiyi bıraktığında yeteneklerini kaybedeceğinden korkuyormuş. Farrel, “Çok iyi ya da çok kötü bir aktör olduğumu söylemiyorum ama her ne kadar yeteneğim varsa onun ortadan kaybolacağını düşündüm” diyor.
Kelly Osbourne birkaç rehabilitasyona yattığında içki ve uyuşturucuyu sabah uyanmamayı dileyerek kullandığını fark etmiş. Osbourne dibe vurduktan sonra içki ve uyuşturucuyu bırakmış.
* Altı yıldır ayık olan Keith Urban, “Durumu o kadar reddediyordum ki bağımlı olduğumu kesinlikle kabul etmiyordum. Bunu da muhtemelen bilinçli yapıyordum” diyor.
* Will Smith`in karısı Jada Pinkett Smith bir gün koltukta otururken iki şişe şarap içtiğini fark etmiş ve içkiyi bırakmaya karar vermiş. Yedi yıldır ayık olan Smith “Sorunum her neyse onu tespit etmem, yüzleşmem ve acımı çözmem gerektiğini fark ettim’ diyor.
Gerard Butler içkiyi 15 yıl önce bıraktı ve kısa bir süre önce ağrı kesici bağımlılığı için rehabilitasyona girdi.
Tyra Banks hiç uyuşturucu kullanmadığını ve içkiyi bir kez 12 yaşındayken denediğini söylüyor.
* Aktör Toby Maguire 19 yaşından beri ayık olduğunun sır olmadığını söylüyor.
* Aktör Rob Lowe 23 yıldır ayık olduğunu söylüyor. Lowe, “Rehabilitasyonu çok sevdim ve işe yaradı. Problem şu ki insanlar rehabilitasyona hazır değilken gidiyorlar ve işe yaramıyor. İmajlarını kurtarmak için, polisle başları belaya girmesin diye, anneleri babaları için rehabilitasyona gidiyorlar. Kendiniz için gidene kadar işe yaramıyor” diyor.
* Madde bağımlılığı nedeniyle rehabilitasyona giren oyuncu Eva Mendes, “Problemleri ile yüzleşen insanlarla gurur duyuyorum. Bu aslında ölüm kalım meselesi” diyor.
* Dövme sanatçısı Kat Von D ayıklığının altıncı yılını “Artık sarhoş bir başbelası değilim” sözleri ile kutladı.
Robert Downey Jr, 10 yıldır ayık. Oyuncu, “O günlere dair bilinçli bir anım olduğunu sanmıyorum. Ama o günlerin yaşandığını da reddetmiyorum” diyor
Jack Osbourne madde bağımlılığı nedeniyle rehabilitasyona girdi ve 10 yıldır ayık.
* Şarkıcı Tim McGraw, içkiyi kızları için bıraktığını ve ilişkilerinizi etkiliyorsa bir sorununuz olduğunu söylüyor.
Ben Affleck, 2001 yılından beri içki içmiyor. İçkiyi bırakmakta zorlanmadığını ve bunun bir karar olduğunu söyleyen Affleck, ”Yaşam tarzınız yaşınıza göre değişiyor. 20’li yaşlarınızda içip eğlenebilirsiniz ama 30’lu yaşlarınızda arkadaşlarınız evlenip çocuk sahibi olurken aynı düzeni sürdürmek Peter Pan kompleksi oluyor. Yaşınıza göre sorumluluk ve yaşam tarzınıza uymanız gerekiyor.” diyor.
Paylaş:
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.